Analog Kamerayı IP kameraya Dönüştürme

Tarih: 07-03-2018 08:34 10215 görüntüleme

Analog kameralar converter ile IP'ye nasıl dönüştürülür?

Güvenlik kamerası sistemi kurmak, bir işyeri veya bir ev olsun mülkünüzü korumanın en etkili ve verimli yoludur. Hırsızlığın önlenmesinden müşteri davranış modellerini izlemeye kadar,güvenlik sistemleri çok sayıda fayda sağlar.


Güvenlik endüstrisindeki gelişmeler sonucunda IP kamera sistemleri birçok kullanıcı için erişilebilir hale geldi. Günümüzde çok sayıda işletme IP kameraları tercih ediyor ve geleneksel analog kamera sistemlerinden IP kameralara geçiyor.

Analog ve IP Farkı

Analog ve IP ağ kameraları arasındaki temel fark video sinyalleri iletilme biçiminden kaynaklanır. IP güvenlik sisteminden alınan video sinyalleri önce belirli bir kodlayıcı kullanılarak dijitalleştirilir. Bu kodlayıcı daha sonra kullanıcıların video görüntülemesine, kaydetmesine veya analiz etmesine olanak tanıyan bir IP ağına bağlanır. Analog kamera sistemleri ise sinyalleri bir koaksiyal kablo vasıtasıyla tek bir merkezi izleme istasyonuna iletir.

Analog kamera IP kameraya nasıl dönüştürülür?

Teknoloji sayesinde, eski analog sistemleri IP tabanlı sistemlere kolayca dönüştürebilirler. Bu dönüşüm analogdan IP'ye dönüştürücü bir converter cihaz kullanarak sağlanır.

1- Önce, koaksiyel kablonun BNC konektörünü analogdan IP'ye dönüştürücü üzerindeki bir porta takın.
2- Ethernet kablosunun bir ucunu dönüştürücünün Ethernet portuna takın. Diğer ucu yönlendiricinizdeki açık bir bağlantı noktasına bağlayın. Böylece dönüştürücüye ağda bir IP adresi atanır.
3- Bir sonraki aşama PC'nizdeki web tarayıcısını açın ve adres arama kutusuna yönlendiricinin IP adresini girerek, yönlendirici sayfasına giriş yapın.
4- Kullanıcı adını ve şifresini girdikten sonra DHCP Listesini seçin. Bu aşamada ağ üzerinde çalışan cihazların bir listesini bulacaksınız. Dönüştürücünün IP adresini bu listeye ekleyin.
5- Daha sonra bilgisayarınızdaki IP kamera yazılımını açın. Kameralardan gelen video sinyallerine erişebilmek için istenen erişim bilgileri ile giriş yapın.
6- Video görüntüleri otomatik olarak ekranda görüntülenir.

Kaynak:guvenlikonline.com
Analog Kamerayı IP kameraya Dönüştürme
 
Analog Kamerayı IP kameraya Dönüştürme başlıklı yazıyı paylaşın...