İnsan Sayma Sistemleri ve Perakende Uygulamalarının Faydaları

Tarih: 19-03-2018 09:03 2506 görüntüleme
Perakende trafik sayaçları, dünyanın dört bir yanındaki perakende işletmelerinin kullandığı en yararlı ve en kullanışlı araçlardan biri olmaya başladı. Çünkü işletmeler, insan sayma sistemleri ile elde ettikleri bilgileri önemli satış ve pazarlama avantajlarına dönüştürebiliyor.

İnsan Sayma Sistemleri Nedir?
Perakendede sayım araçlarının faydalarını daha iyi anlamak için teknolojinin ne olduğunu tam olarak anlamak önemlidir. İnsan ya da trafik sayımı kısaca, belirli bir alana veya binaya giren insan sayısını ölçer. Sayım, kablolu, kablosuz, tavan ya da yatay olmak üzere çeşitli tiplerdeki okuyucuların bulunduğu elektronik bir sistem aracılığıyla yapılır. İnsan saymateknolojisinden toplanan tüm bilgiler, işletmenin iş süreçlerini iyileştirmek için kullanılabilir.

Perakende Analizi

Bir trafik sayacı kullanarak elde edilebilecek faydalar, perakende analizlerine verdiği destekten anlaşılabilir. Sayım verileri ve analizler işletmelere, mağaza performansını doğru ve anlamlı bir şekilde ölçmenin bir yolunu sunar.

Mağaza sayaç teknolojisinden toplanan ve analiz edilen bilgilerin esas alındığı işletmeler, müşterilerin ihtiyaçlarının belirlenmesini ve tüm noktalarda bu ihtiyaçların karşılanmasını sağlayarak daha iyi müşteri desteği sağlayabilir.

İş zekası

İnsan sayma sistemlerinden elde edilen veriler, iş zekası için önemli bir adım atılması anlamına gelebilir. İşletmelerinize kimlerin girdiğini ve nereye gittiklerini takip ederek, konumlar üzerinden detaylı bir ısı haritasını geliştirebilirsiniz. Isı haritası ile mağazanızdaki satış alanlarını kesin olarak belirleyebilirsiniz. Bütün bu bilgiler, müşterilerin mağazada nasıl davrandıklarını daha iyi anlamanızı sağlar. Müşteri davranış profillerine sahip olmak, iş zekası için son derece değerli bir bilgidir ve şirketin gelecekteki vizyonunu bile etkileyebilir.

Elde edilen sonuçlar, mağaza düzeninin gözden geçirilmesini gerektirebilir ya da satışlardan daha iyi sonuç alınması için yapılması gereken değişikliklere ışık tutabilir. İnsan sayma sistemleri her durumda işletmelerin odaklanmalarına ve sonuçları daha doğru bir şekilde ölçmelerine yardımcı olmak için kullanılabilir.

Entegrasyon

İnsan sayma teknolojisinden toplanan veriler bir şirketin pazarlama çalışmalarında da kullanılabilir. Aktivitelerin ve promosyonların düzenlenmesi için uygun saatlerin ve yerlerin belirlenmesinde perakende trafik sayımı oldukça yardımcı olabilir. Şirket operasyonlarına sayım verilerini entegre etmek, şüpheli ya da gereksiz öngörüleri ortadan kaldırır ve doğru bilgiler sunar.

İnsan Sayma Sistemleri ve Perakende Uygulamalarının Faydaları
 
İnsan Sayma Sistemleri ve Perakende Uygulamalarının Faydaları başlıklı yazıyı paylaşın...