Güvenlik Kameralarını Uzaktan İzlemek İçin İpuçları

Tarih: 28-03-2018 06:54 627 görüntüleme

Kameralara uzaktan erişebilmek ve en iyi performansı sağlamak için okumaya devam edin.

Mülkünüzün ve değerli varlıklarınızı her zaman güvence altına almak istiyorsanız, uzaktan izleme en etkili güvenlik seçeneklerden biri olabilir. Web tabanlı uzaktan video izleme hizmetleri ile dünyanın her yerinden en çok değer verdiğiniz şeyleri gözlemleyebilirsiniz. Tek bir tıklama ile canlı video akışınıza erişebilir, bulut tabanlı veri depolama ile görüntüleri kaydedebilir ya da geçmiş videoları inceleyebilirsiniz.

Kameralarınıza uzaktan erişebilmek ve en iyi şekilde faydalanmak için yardımcı olacak bazı ipuçları:

1- Aydınlatmaya dikkat edin

Kamera teknolojisindeki son gelişmelere rağmen, aydınlatma hala birincil derecede öneme sahiptir. Kameralarınız ne kadar kaliteli olursa olsun, starlight vb. özelliklerle donatılmış profesyonel bir kamera kullanmadığınız sürece, yetersiz aydınlatma ile kaliteli görüntü elde edemezsiniz. Aydınlatma yetersiz olduğunda, kameralara uzaktan bağlansanız bile ortamla ilgili bilgi edinmek son derece zordur. En iyi gece görüş kameraları bile, iyi aydınlatılmış bir sahneden alınan videoların görüntü kalitesiyle yarışamaz. Kameraların görüş alanını mümkün olduğunca aydınlatmaya ve doğal ışık kaynaklarından yararlanmaya çalışın. Aydınlatmanın lenste yaratabileceği parlamayı sorununu önlemek için ışık kaynağı kameranın arkasında ya da çerçevenin dışında kalan bir alanda olduğundan emin olun.

2- Kameraları nasıl yerleştireceğinizi dikkatlice planlayın

Güvenlik kameralarından elde edilecek fayda, kameraların kapsadığı alanla ölçülür. Bu nedenle kameralarınızı, kapsama alanı en geniş olan yere kurduğunuzdan emin olun. Tek bir güvenlik kamerası ile tüm alanları kapsamak mümkün olmayabilir. Bu nedenle birden fazla kamera kullanmak her zaman daha iyi sonuçlar almanızı sağlar. Böylece kameraların göremediği kör noktaları ortadan kaldırarak, kapsamlı bir görüntüleme alanı elde edebilirsiniz.

3- Kameralara erişimi sınırlayın

Suçluların büyük bir bölümü, olay mahalinde bulunan güvenlik kameralarını ve kayıt cihazlarını tahrip etmeye eğilimlidir. Kameralar ve güvenlik sistemi, suçluların kolayca erişebileceği bir yerdeyse, bu durum kaçınılmaz olarak gerçekleşir. Güvenlik kameralarına uzaktan erişim, genelde video görüntülerini buluta otomatik olarak yüklemek üzere tasarlanmış olsa da, bu, davetsiz misafirlerin pahalı ekipmanlarına zarar vermelerini engellemez. Güvenlik sisteminizi kurarken, kameralarınız için korumalı ve kolay erişilemeyecek yerleri seçin. Gerekirse ekstra bir muhafaza ile kamera montajını güçlendirin. Kameraların Ip koruma sınıfını ve vandalizme karşı dirençlerini inceleyin. Özellikle açık alanlarda kullanılan kameraların Vandalizm korumasına sahip olduğundan emin olun.

4- Kameralarınızın teknik yeteneklerini öğrenin

Kameraların sunduğu güvenlikten faydalanabilmek için özelliklerini de bilmeniz gerekir. Bu nedenle, kameranızı tanıyın ve kendi ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde, performansı nasıl optimize edebileceğinizi araştırın. Sonuçta, teknoloji size sadece donanımı sunabilir. Gözetim ve güvenlik açısından başarılı olmak için istekli değilseniz, o kameralar gerçek anlamda bir fark yaratmayacaktır.

Güvenlik Kameralarını Uzaktan İzlemek İçin İpuçları
 
Güvenlik Kameralarını Uzaktan İzlemek İçin İpuçları başlıklı yazıyı paylaşın...