ISC West 2018 Güvenlik Fuarının Gündeminde Bu Yıl Neler Var?

Tarih: 03-04-2018 07:03 517 görüntüleme

Uluslararası Güvenlik Konferansı ve Fuarı, ISC West 2018, 11-13 Nisan tarihleri arasında Las Vegas'ta gerçekleşecek.

Güvenlik sektörünün önemli etkinliklerinden biri olan ve en son güvenlik teknolojilerinin sergilendiği, Uluslararası Güvenlik Konferansı ve Fuarı, ISC West 2018 30.000'den fazla güvenlik uzmanının katılımıyla, 11-13 Nisan tarihleri arasında Las Vegas'ta gerçekleşecek.
Çok sayıda teknolojinin görücüye çıkacağı fuara, siber güvenlik, akıllı evler ve insansız hava araçlarının damga vurması bekleniyor. İşte ISC West 2018 öncesi, fuarın genel trendlerine genel bir bakış!

Fiziksel güvenlik sistemleri ve siber güvenlik

Siber güvenlik, özellikle son iki yıldır fiziksel güvenlik endüstrisi için önemli bir kriz konusu haline geldi. Birbiri ardına yayınlanan güvenlik raporları da üreticileri ve entegratörlere bu yönde düşünmeye ve acil güvenlik önlemleri alma konusunda uyarıyor. Bu yıl ki fuarda siber güvenlik kuşkusuz önemli bir konu olacak. Fuar boyunca gerçekleşecek olan konferanslarda, siber güvenlik tartışmalarına odaklanılacak.

Video analiz 2.0

Derin öğrenme ve yapay zeka, fiziksel güvenlik pazarına hızla nüfuz ediyor. Bazı AI uygulamaları, robotik gibi yeni endüstri trendlerini yönlendiriyor ve veri analizini öne çıkarıyor. Ancak, derin öğrenmenin en büyük potansiyel etkisi, kuşkusuz video analizi alanında gerçekleşiyor.

Yeni nesil video analiz ürünleri, insan beynine daha çok benzedikleri için daha yüksek bir doğruluk düzeyi sağladığını iddia ediyor. Bu yeni sistemler programlanmamış, ham veri setlerini, yapay sinir ağlarını ve GPU işlemcilerini kullanarak öğreniyorlar. Bununla birlikte yeni video analiz ürünleri gerçekten yanlış alarmları ortadan kaldırıyor mu? Büyük miktarlarda saklanmış video verileri üzerinden etkili arama yapabilirler ya da yasal bir soruşturmada farkı yaratabilecek önemli sahneleri bulabilirler mi? İlk derin öğrenme ürünlerinin duyurulduğu bu yana, üreticilerin piyasaya sürülmeye hazır ürünler geliştirmesi için yeterli zaman geçti. İşte, ISC West 2018, bu açıdan, üreticilerin ürünlerinin zorlu bir performans sınavından geçeceği önemli bir etkinlik olacak.

Değişen Akıllı Ev Piyasası

Akıllı ev teknolojileri geleneksel hırsız alarm uygulamaları üzerinde çok önemli bir etkiye sahip oldu. Artık bir çok akıllı ev hub’ı alarm sistemine sahip. Bu anlamda Apple, Amazon ve Google gibi büyük teknoloji şirketleri ev otomasyonu pazarındaki talepleri karşılıyor. Silikon Vadisi'nden güvenlik sektörüne uzanan bu eğilimin, geleneksel güvenlik şirketleri için ne anlama geleceği henüz belli değil. Özellikle kendin yap DIY sistemlerin büyümesi, yeni iş modellerine sahip alarm şirketleri ve bulut tabanlı sistemler, güvenlik sektörüne daha fazla değişken getiriyor. ISC West 2018’e bu yıl Akıllı Ev “alanında yaklaşık 40 şirket katılıyor.

Dronlar ve robotlar

ISC West'te sergilenecek olan en yeni teknolojiler arasında robotlardan, dronlar ve anti- dron çözümleri yer alıyor. Robot güvenlik görevlileri, dron güvenlik uygulamaları ve dron ihlallerine karşı geliştirilen anti dron sistemleri ile bu yıl oldukça hareketli bir yıl fuar olması bekleniyor.

ISC West 2018 Güvenlik Fuarının Gündeminde Bu Yıl Neler Var?
 
ISC West 2018 Güvenlik Fuarının Gündeminde Bu Yıl Neler Var? başlıklı yazıyı paylaşın...