Bariyer Sistemleri ve Otomasyonun Faydaları

Tarih: 06-04-2018 06:59 1900 görüntüleme

Otopark bariyer sistemi nedir? Otomatik Bariyer Sistemleri ve Otomasyonun Faydaları

Otoparklarda araç trafiğini düzenleyen herhangi bir kontrol noktası yoksa sorunların ortaya çıkması kaçınılmazdır. Kaliteli bir bariyer sistemi yetkisiz araç girişini önlerken, istenilen zamanda, istenilen trafik akışının da sağlanmasına izin verir. Bariyer sistemleri kullanım kolaylığı için sisteme entegre bir kontrol paneli ile kolayca kontrol edilebilir. Bunun yanı sıra, bariyer sistemlerini diğer entegre sistemlerle de uyarlamak mümkündür.

Parkın içinde ve dışında akan trafiğin kontrol edilmesi, herhangi bir ticari mülkiyet için çok önemlidir. Herhangi bir yoğun dönemde çıkış ve giriş noktaları tıkanabilir ve sorunlara neden olabilir. İşlevselliği ve kalitesi onaylanmış bir bariyer sisteminin kullanılması, trafiğin parka akmasını sağlarken, tıkanıklığı ve getirdiği sorunları önleyecektir.

Koruma ve kontrol

Otoparklarda en çok yaşanan problem, ödeme yapmadan park etmek isteyen misafirlerdir. Bu sürücüler genellikle, otoparkın müsait ve halka açık olduğunu varsayar. İstenmeyen trafik, yoğun zamanlarda oldukça zorlayıcı olabilir. Otopark bariyer sistemlerinin kullanımının en önemli amacı, trafiği kontrol etmek ve ödeme yapan müşterilerin kaliteli hizmet almasını sağlamaktır.

Entegre Sistemler

Otopark bariyer sistemi ile ilgili güvenlik seviyesi bir bariyer seçerken dikkate alınması gereken en önemli şeydir. Sistemin, bir parka giren trafiğin oranını ve türünü kontrol edebilmesi gerekir. Operasyonunu kontrol etmek için gereken personel ve yönetim maliyetlerini azaltmak, herhangi bir sistem için kritik öneme sahiptir. Otomatik bariyer sistemlerinin avantajı burada ortaya çıkar. Parklarda gerek duyulan esnekliği ve verimliliği sağlarlar. Park yönetim sistemleri, herhangi bir giriş noktasında en iyi deneyimi sağlamak için bariyere entegre edilebilir.

Ticari mülkler, kompleksler veya otoparklar için güvenilir ve etkili bir engel oluşturmak, kontrolü ve merkezi yönetimi sağlamanın önemli bir parçasıdır. Kapsamlı ve işletmeye özel çözümler, kullanıcıların trafik akışını kendi mülklerine göre izleme ve kontrol etmelerine izin verir. Bu sistemleri uygulamak, park alanlarını istenmeyen araçlara karşı korurken, erişim izni olan araçlar için açık ve düzenli bir park alanı sağlar.

Yetkisiz Erişimi ve Trafik Oluşturmayı Önleme

Birçok işyeri veya özel park alanları, alandan geçmeye veya park etmeye çalışan kamuya açık bir trafik sorununa sahiptir. Bu sorunla mücadele etmek için bir takım çözümler olsa da, bunlar nadiren ekonomik bir çözüm sağlar. Park güvenlik görevlileri, güvenlik kameraları veya insanlı manuel bariyer sistemleri personel gibi ücretli bir maaş gerektirmekte ve herhangi bir müdahaleye uygun şekilde yanıt verememektedir.

Otomatik erişim kontrol çözümlerinin kullanımıyla, daha az insan gücü ihtiyacıyla işletme maliyetleri önemli ölçüde azaltılabilir. Dahası, bu çözümler, basit bir kontrol çözümünden, trafik izlemeye, araç takibine ve ödeme işlemine kadar işlevselliği artıran bileşenlerle entegre edilebilir. Bu entegrasyon ANPR teknolojisi, şifreli yetkilendirme veya kart tarama çözümlerini içerebilir.

Tasarım ve Kurulum

Otomatik bariyer sistemleri kontrol edilen alana yalnızca yetkili araçların girebilmesini sağlayan otomatik bir trafik inceleme çözümü oluşturmak için bir veya daha fazla bileşenden meydana gelebilir. Sistem doğru ve profesyonel bir şekilde kurulduğunda, diğer engelleyici güvenlik önlemlerine kıyasla hem zamandan hem de paradan tasarruf edilebilir. Çeşitli erişim kontrol sistemlerinin bir arada kullanılarak; depolama birimleri, güvenli park alanları, alışveriş merkezleri ve işletme girişleri de dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için etkili güvenlik çözümleri oluşturulabilir.

Otomatik Bariyer Sistemleri ve Otomasyonun Faydaları

Otomatik bariyer sistemi kurmak, çok sayıda avantaj sağlar. Sistemler, yetkisiz bina erişimini kontrol etmek için personel harcamaları başta olmak üzere, işletme maliyetlerinden tasarruf edilebilir.
Bariyer sistemleri;
• Trafiği tam olarak istenilen yere yönlendirmek;
• Yetkisiz araçlardan kaynaklanan trafik sıkışıklığını azaltmak
• Belirlenen alanlara yetkisiz erişimi önlemek
• Otopark görevlileri veya insanlı kontrol noktaları maliyetlerini azaltmak gibi çok sayıda faydaya sahiptir.

Bariyer Sistemleri ve Otomasyonun Faydaları
 
Bariyer Sistemleri ve Otomasyonun Faydaları başlıklı yazıyı paylaşın...