Güvenlik Kamerası Bulut Depolama Rehberi

Tarih: 12-04-2018 07:39 2107 görüntüleme

7 Adımda Bulut Depolama!

Bulut depolama, dosyaları bir NVR veya bilgisayar sabit sürücüsünde kaydetmek yerine, çevrimiçi olarak erişilen bir uzak depolama sistemine kaydetmek için kullanılan bir terimdir. Bulut, tüm güvenlik videolarını kaydetme, her yerden videolara erişme ve NVR'nizin sahip olabileceğinden çok daha büyük depolama kapasitesi gibi çeşitli avantajlar sağlar.

Temel olarak, IP kamera modelleri için bulut depolama, kamera üreticisi ya da veya üçüncü taraf yazılımı ile gerçekleştirilebilir. En güvenli yol, kamera üreticisinin sağladığı bulut depolama seçeneklerini kullanmaktır. Birçok üretici ya da bulut depolama için ücretsiz ve ücretli planlardan oluşan, çeşitli online kayıt alanları sunar.

IP kamera bulut depolama, kamera kayıtlarınıza her yerden erişmenizi sağlamakla birlikte, kayıt için tek yöntem değildir. Kameralarınızı uzaktan izlemek istiyorsanız, IP kameranızı bulut depolama alanına yüklemeniz gerekmez. Herhangi bir IP kamera, telefon ya da PC’de kurulacak bir programla bunu kolayca yapabilir.

1. IP Kamera Bulut Depolama Nasıl Çalışır?

IP kamera bulut depolama alanı şifrelenmiş IP kamera kayıtlarınızı site dışı depolama yazılımında, yani bulut sunucusunda saklamak için interneti kullanır. Böylece ağ, depolama istemcisi veya web üzerinden depolama alanınızdaki kayıtları görüntüleyebilir, oynatabilir, silebilir ve indirebilirsiniz.

Ağ, güvenlik kameraları için bulut depolamada merkezi bir rol oynar. Örneğin, kablosuz güvenlik kameraları video kayıtlarını ve canlı yayınları bulut sunucusuna göndermek için WiFi ağı kullanır. WiFi ağının olmadığı durumlarda 3G / 4G verisinde çalışan hücresel güvenlik kameraları diğer bir alternatiftir. Hücresel güvenlik kameraları, WiFi IP kamera modellerinde olduğu gibi bulut depolamanın tüm işlevlerine ve faydalarına sahiptir.

2. IP Kamera Bulut Depolama'ya Nasıl Erişilir?

IP kamera üzerinden buluta bağlanmak son derece kolaydır. Kayıtları görüntülemek ya da silmek için güvenlik kamerası uygulaması veya web tarayıcısı üzerinden hesabınıza giriş yapmaktan başka bir şey yapmanız gerekmez. Bulutta her şeyi görebilir, nerede olursanız olun buluttaki kayıtlarını silebilir, indirebilir veya görüntüleyebilirsiniz.

3. Güvenlik Kamerası Bulut Depolama Maliyeti

Bulut depolama sistemine sahip güvenlik kamera sistemleri ararken, bulut depolamaabonelikleri ve maliyet önemlidir. Çok büyük verilerden söz edilmediği sürece, bulut depolama alanından ücretsiz olarak faydalanılabilir. Birçok üretici artık 7 günlük saklama veya 1 GB boyutundaki veri depolama gibi temel planları ücretsiz olarak sunuyor. Uzun vadeli bulut depolama veya daha fazla depolama alanı gereken durumlarda ücretli depolama alanları tercih edilebilir.

4. IP Kamera Bulut Depolama Güvenliği Sorunları

Güvenlik kameraları ile kaydedilen görüntülerin gizliliği düşünüldüğünde, bulut ortamındaki verilerin güvenli bir şekilde saklanması gerekir. Bulut depolama alanında saklanan videolar ne kadar güvenli? Veriler şifreleniyor mi? Kimlerin görüntülere erişimi var?

Bulut depolamanın gizlilik ve güvenlik sorunları her zaman büyük bir endişe kaynağıdır. Bu nedenle, bu gibi sorunları önlemek için anahtar gelişmiş şifreleme teknolojisi kullanan saygın bir üreticinin güvenlik kameralarını seçmek, veri güvenliği için en önemli adımdır.
Saygın markalar, bulutta% 100 güvenlik sağlamak ve saldırıları önlemek için tüm 256 bit özel şifrelemeyle Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS) kullanır. Ayrıca sunucuları güncel tutmak ve güvenliği üst seviyeye taşımak için güvenlik yamaları ve işletim sistemi güncellemeleri sağlanır.

Bununla birlikte, siber saldırıların en büyük nedeninin kullanıcıların hesap şifresi olarak admin/yönetici veya password/şifre/12345 gibi varsayılan kullanıcı bilgilerini değiştirmemelerinden kaynaklanır. Bulut da dahil olmak üzere, tüm ağ hesaplarınızda varsayılan erişim ayarlarını değiştirmeyi ve güçlü bir şifre oluşturmayı unutmayın.

5. IP Kamera Bulut Depolama Alternatifleri

Tüm güvenlik önlemlerine rağmen, bulut depolama alternatiflerine güvenmiyorsanız, bilgisayar korsanlığı riski olmayan yerel depolama sistemleri sizin için daha iyi bir seçim olabilir. Yerel kayıt - SD kart veya NVR cihazı - seçenekleriyle de kayıtlarınıza ulaşabilirsiniz.

Bulut depolama ve yerel depolama alanı arasında karar vermek için aşağıdaki tablo işinizi kolaylaştırabilir. Bununla birlikte, hem bulut depolamayı hem de yerel depolamayı destekleyen kameraları tercih ederek, her türlü güvenlik ihtiyacınızı karşılamak için her zaman en iyi depolama çözümüne sahip olabilirsiniz.

6. Üçüncü Parti Yazılımlar ve Bulut Depolama

IP kameranın bulut depolama alanı etkin değilse ve kamera kayıtlarının buluta kaydetmek istiyorsanız, üçüncü taraf yazılımları veya bir FTP sunucusunun yardımına ihtiyacınız olacaktır.

Herhangi bir üçüncü parti bulut depolama platformları ile sözleşme imzalamadan önce kontrol etmeniz gereken iki şey var. Birincisi, güvenlik kameranızın bulut yazılımı tarafından desteklenip desteklenmediğini kontrol edin. Bazı bulut yazılımları sadece H.264 sıkıştırma ve RTSP protokolünü destekler. İkincisi, uygulamanın hem görüntü hem de video kayıtları için sağladığı çözünürlük çıkışını kontrol edin.

7. IP Kameralar için FTP Depolama Nasıl Kurulur?

IP kamera için FTP depolama alanı, bulut depolama ve NVR güvenlik kamera sistemi yerine kullanılabilir. IP kamera için FTP kurduktan sonra, tüm hareket etkinliği kayıtlarını (resim veya video) otomatik olarak çevrimiçi yükleyebilirsiniz.
FTP aracılığıyla bulut depolama kurmak için bir FTP server indirin ve kurun. FTP servisini yapılandırdıktan sonra kameranızdaki FTP ayarlarını kurun. Detaylı adımlar için üreticinin web sitesini ya da kullanım kılavuzunu inceleyin.


Güvenlik Kamerası Bulut Depolama Rehberi
 
Güvenlik Kamerası Bulut Depolama Rehberi başlıklı yazıyı paylaşın...