En İyi IP Güvenlik Kamerası Paketleri Nasıl Seçilir?

Tarih: 13-04-2018 06:54 3732 görüntüleme
Günümüzde birçok güvenlik kamerası sistemi kameralar ve kayıt cihazlarından oluşan güvenlik paketleri halinde sunuluyor. Bu yazımızda özellikle küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için ekonomik çözümler sunan bu paketleri masaya yatırdık. Güvenlik kamera paketleri satın alma rehberi ile bir güvenlik kamerası paketinde ne olduğunu, satın almadan önce dikkat etmeniz gereken noktaları, faydalı kurulum ipuçlarını ve kaçınılması gereken yaygın hataları derledik.


Kablolu ve Kablosuz Güvenlik Kamera Paketleri: Kutuda neler var?

Güvenlik kamera paketleri genellikle aşağıdaki cihazlarla beraber gelir. Hepsi bir arada IP güvenlik kamerası NVR paketleri genellikle şunları içerir.

• IP Güvenlik Kameraları
• Video Kaydı için bir NVR
• Güç adaptörü
• Güç uzatma kablosu
• NVR'yi monitöre bağlamak için HDMI kablosu
• NVR'ı yönlendiriciye bağlamak için ağ kablosu
• Monitörü bağlarken aygıtları kontrol etmek için bir USB mouse
• Güvenlik kamerası kurulumu için montaj şablonu
• Kameraları kolayca ayarlamanıza yardımcı olacak hızlı başlangıç kılavuzu
• Vida, vb, montaj elemanları

IP güvenlik kamera paketlerindeki NVR kayıt cihazları genellikle 4, 8 ve 16 kanallı olarak gelir. 4 kanal NVR, cihazın eşzamanlı olarak 4 kameraya kadar kaydı desteklediği anlamına gelir. IP güvenlik kameraları ise genellikle bullet ve dome kameradır.

Kablosuz ve kablolu DVR güvenlik kamerası paketleri, NVR IP kamera sistemlerine benzer. Farklılıklar kameralar, kayıt cihazı tipi ve kablolardan kaynaklanır. DVR güvenlik kamerası paketleri, analog sistemler olduğundan, analog kameralar ve koaksiyel kablolarla gelir.

En İyi IP Güvenlik Kamerası Paketleri Nasıl Seçilir?

Seçim yaparken, aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurabilirsiniz.

1. Outdoor IP Güvenlik kameraları

Açık alanları izlemeniz gerektiğinde, kameraların hava koşullarına dayanıklı bir tasarıma sahip olması zorunludur. Bunu kontrol etmek için IP kamera paketinin özelliklerini kontrol edebilirsiniz. Örneğin, IP65 veya IP66 hava koşullarına dayanıklı dış mekan güvenlik kameraları, aşırı yağmur veya rüzgardan etkilenmeyecektir.

2. HD IP Güvenlik Kameraları

HD güvenlik kamera sistemi paketleri, daha düşük çözünürlük ve kare hızına sahip eski ADT CCTV kamera tipleri ile karşılaştırıldığında, görüntüleri net bir şekilde görmenizi sağlar. Eski CCTV güvenlik kameraları 360p veya 720p çözünürlüklere sahiptir ve insanların yüzleri gibi ayrıntıları tanımlamak zordur. İnsanların yüzlerini ve plakalarını tanımlamanız gerekiyorsa, en az 1080p çözünürlüğe sahip güvenlik kamerası paketlerini seçin.

Daha net görüntüler ve videolar istiyorsanız, 4MP veya 5 MP güvenlik kamera paketleri de satın alabilirsiniz. Yüksek megapiksel güvenlik kamera paketlerinin çalışmak için daha fazla bant genişliğine ihtiyaç duyduğunu unutmayın. Bu nedenle, yönlendiricinizin bu tür bir video veri iletimini işleyebildiğinden emin olun. Bununla birlikte kaliteli ve yüksek çözünürlüklü kablosuz IP kameralar, ağ bağlantınıza göre kare hızını ayarlayarak, ağın dengeli bir şekilde kullanılmasını sağlayabilir.

3. Gece Görüşlü Güvenlik Kameraları

Kablolu veya kablosuz, kaliteli bir güvenlik kamerası seti hem gündüz hem de gece kristal netliğinde görüntüler çekebilir. Uzun menzilli gece görüşü, IR aydınlatma ve starlight gibi teknolojiler ile tamamen karanlıkta bile net görüntüler elde edilebilir.

Güvenlik Kamera Paketleri - Kurma ve Yapılandırma

Yüksek kaliteli güvenlik kamera paketleri ile evinizi ve işinizi internet olmadan bile koruyabilirsiniz.

1. Güvenlik Kamerasını İnternetsiz Kullanma

Wi-fi internet kullanımı söz konusu olmadığında, göz önünde bulundurmanız gereken 3 güvenlik kamera paketi seçeneği vardır. Bunlar hücresel güvenlik kameraları, SD kartlı güvenlik kameraları ve NVR içeren güvenlik kamera paketleridir. Bu sistemlerle internet olmadan kamera izleme yapabilirsiniz.

Hücresel güvenlik kameraları, WiFi olmadan bile uzaktan erişim sağlar. Bu tür bağımsız kameralar, veri iletimi için bir yönlendirici yerine hücresel ağ üzerinden çalışır.

SD kartlı bağımsız IP kameralar, hareketli olaylar olduğunda videoları kaydeder. İnternet olmasa bile, SD kart sayesinde, videolar karta kaydedilebilir.

Komple NVR IP güvenlik kamera sistemi paketleri, WiFi veya İnternet erişimi olmadan 7/24 gözetim sağlar. IP kameralar, kendi özel bağlantıları ile NVR ile iletişim kurar. NVR ve IP kameralara güç verdiğinizde, herhangi bir karmaşık konfigürasyon olmaksızın cihazlar birbirlerine otomatik olarak bağlanırlar.

2. Güvenlik Kamerasını İnternetli Kullanma

IP güvenlik kamerası paketlerinde cihazları internete bağlanması için bir yönlendirici gerekir. PoE IP kameralar (yönlendirici PoE desteği varsa), bir Cat 5/6 kablosuyla doğrudan yönlendiriciye bağlanabilir. Yönlendiricinizin PoE özelliği yoksa, bir PoE enjektörüne ihtiyacınız olacaktır.

Kablosuz bağımsız güvenlik kameralarında, kameralar otomatik olarak WiFi üzerinden yönlendiriciye bağlanır ve sonra bazı temel kurulum adımlarından sonra canlı akış için kameraya erişebilirler. Hepsi bir arada PoE ve WiFi güvenlik kamera paketleri ve kitleri için, kameralar NVR ile otomatik olarak bağlanır. Sadece NVR'ın PoE kablosu veya WiFi üzerinden yönlendiriciye bağlanması gerekir. Daha sonra kameralarınıza internet üzerinden erişilebilirsiniz.

Güvenlik Kamera Paketleri Satın Almadan Önce

En iyi güvenlik kamerası paketini alırken, aşağıdaki yaygın hatalardan kaçının.

1. Ucuz ürünler: Satışa sunulan bazı güvenlik kamera paketlerinin ve kit fiyatlarının aşırı derecede ucuz olduğunu görebilirsiniz. Ancak bu sistemin uzun vadeli maliyet nedir? Güvenlik kameralarının görüntü kalitesinin zayıf olması ve istediğiniz ayrıntıları tanımlayamaması, uzun vadede size daha fazlasına mal olabilir.

2. Satış sonrası servis ve teknik destek: Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda veya herhangi bir teknik yardıma ihtiyacınız olduğunda, üreticiye başvurmanız kaçınılmazdır. Güvenilir bir üretici, size üst düzey hizmetler sunar. Buna müşteri desteği ve teknik destek de dahildir. Bazı güvenlik kamerası markaları, size sadece ürünleri satmayı önemser ve bir sorun yaşadığınızda sizinle ilgilenebilecek teknik destek personeli yoktur.

En İyi IP Güvenlik Kamerası Paketleri Nasıl Seçilir?
 
En İyi IP Güvenlik Kamerası Paketleri Nasıl Seçilir? başlıklı yazıyı paylaşın...