IP Kameraları Uzaktan İzleme

Tarih: 16-04-2018 07:36 6202 görüntüleme

IP kameraları akıllı telefon, tablet veya PC web tarayıcısı üzerinden uzaktan izleyebilirsiniz.

Artık bir çok kullanıcı IP kameralarını online izleme, telefonlarından ya da tabletlerinden kameralarına erişmek istiyor. Bu yazımızda IP kameraları uzaktan izleme hakkında merak edilenleri derledik.

Tüm IP kameralar ağ kameralarıdır ve doğrudan çevrimiçi olarak görüntülenebilir Ağınız olduğu sürece (LAN'ın içinde veya dışında veya hücresel ağ olmasından bağımsız olarak), IP kameraları akıllı telefon, tablet veya PC web tarayıcısı üzerinden uzaktan izleyebilirsiniz.

Not: Pil ile çalışan çevrimiçi güvenlik kameraları, pil ömrünü korumak için canlı akış için uygun değildir. Kablosuz, pilli P kameraların çevrimiçi görüntülemesi, pilin çok çabuk bitmesine neden olur.

IP Kameraları Uzaktan Görüntüleme

IP kameraları uzaktan izleyebilmek için özelleştirilmiş bir akıllı telefon uygulaması veya bilgisayar yazılımı gereklidir. Bu yazıılımlar sayesinde, IP kameralarıi stediğiniz zaman çevrimiçi olarak görüntüleyebilirsiniz.

1. Adım: Uygulamayı telefonunuza veya bilgisayarlarınıza indirin.
2. Adım: Yazılımı çalıştırın ve güvenlik kameralarını eklemek için gerekli adımları takip edin.
3. Adım: Kameraya tıklayın ve canlı görüntülemeye başlayın

Kameraları, üreticinin yazılımı dışında üçüncü taraf yazılımlarla kullanıyorsanız, port yönlendirme yapmanız gerekebilir. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız IP Kameralarda Port Yönlendirme ve Uzaktan Erişim Nasıl Yapılır? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Not: Wifi internetin sağlanamadığı ve uzaktan görüntüleme gerektiren alanlarda kameraları kurmanız gerekiyorsa, hücresel veri ile çalışan 4G mobil online güvenlik kameraları sizin için tek seçenektir.

IP Kameraları Uzaktan İzleme ve Bulut Depolama

Bulut depolama alanı IP kameraların görüntülerini, genellikle 30 gün gibi sınırlı bir süre için çevrimiçi olarak kaydetmenize yardımcı olur. Ancak bu uzun vadede size çok pahalıya mal olabilir. Peki, aylık ödeme olmadan kullanabileceğiniz kamera depolama seçenekleri nelerdir?

Abonelik masrafları olmayan bir güvenlik kamerası istiyorsanız, videoları kaydetmek için SD kartlı bir IP kameraya veya bir NVR'li güvenlik kamera sistemine ihtiyacınız vardır. Başka bir seçenek de FTP kullanarak kayıtları çevrimiçi sunucuya yüklemektir.

Kaynak: guvenlikonline.com
IP Kameraları Uzaktan İzleme
 
IP Kameraları Uzaktan İzleme başlıklı yazıyı paylaşın...