Dome Kamera Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tarih: 19-04-2018 06:34 1182 görüntüleme

Dome kamera nedir? Dome kamerada aranacak özellikler nelerdir?


Piyasadaki en yaygın güvenlik kameraları dome ve bullet kameralardır. Dome güvenlik kameraları estetik görünümlerinden dolayı en çok tercih edilen, popüler güvenlik kamerası formlarından biridir. Kameraların çoğunun kızılötesi gece görüşü vardır ve saldırılara karşı dayanıklıdır. Eviniz ya da işletmeniz için dekorunuzla mükemmel bir uyum sağlayacak bir dome kamerasını kolayca bulabilirsiniz

Dome Kamera Nedir?

Dome kameralar, uygulamaya ve gerekli görüş alanına bağlı olarak tavana monte edilir veya duvara monte edilmiş bir braketten asılır. Kamera ünitesi, kamera konumunu gizlemek için renklendirilebilen şeffaf bir fanus/ kubbe içine monte edilmiştir. Dome kameralar çok çeşitli formlarda gelir. Analog veya IP, sabit veya mobil olabilirler. PTZ kubbeleri dönebilir (eğilebilir), eğilebilir (eğilebilir) veya ilgi nesneleri (yakınlaştırma) üzerinde daha yakına odaklanabilir. Kameralar gece görüşü için termal olarak veya kızılötesi aydınlatıcılarla donatılabilir veya sadece gündüz kullanımında olabilirler. Kameralar hava koşullarına karşı dayanıklılık, vandal direnci veya tehlikeli (patlama riski) ortamlarda kullanılabilir. Dome kameralar mini ve mikro versiyonların yanı sıra çeşitli mimari stillere uyacak şekilde çeşitli muhafaza seçenekleri de mevcuttur.

Dome Kamerada Aranacak Özellikler

1- Hava Koşullarına Dayanıklılık ve Vandal-Proof

Dome güvenlik kamerasının temel avantajlarından biri, örneğin, piknik alanları, parklar ve otoparklar gibi dış mekan ortamlarının bir parçası olarak kullanılabilmeleridir. Kamerayı koruyan şeffaf fanus normalde, çok fazla fiziksel kuvvete dayanabilecek - örneğin çekiçleme vurma gibi- çok sert bir dış kaplamadan oluşur.

2- Açık ve Net Görüntüler

İyi bir dome kamera, gece ve gündüz kullanımı için uygun olmalıdır. Kamera gün ışığında veya düşük ışık koşullarında, örneğin gece açık havada, görüntüleri yakalayabilmelidir. Düşük ışık koşullarında kameraların otomatik kazanç (auto-gain) özelliği öne çıkar. Böylece kamera insanların yüzlerini daha net bir şekilde yakalar.

3- 360 ° Kapsama

Çok sayıda dome kamera, 360 ° dönüş sağlayan değişken odaklı – varifocal- bir lens içerir. Bu sayede, kamerayı odanın odak noktasında veya yanda bir yere yerleştirilirseniz, ek bir kamera takmadan tüm alanı kaplayabilirsiniz.

4- Basit kurulum

Dome kamera modelleri tavana monte edilebilir veya duvara asılabilir. Asma montaj görüntülerin daha iyi tanınması için yüksek çatılara sahip lobilerin veya resepsiyon alanlarının bir parçası olarak kullanılır. Dome kameraların kurulumu genelde basittir ve hızlı bir şekilde yapılabilir.

5- En iyi dome kamera

Yukarıdaki noktaları öğrendikten sonra, dome kameranın aradığınız kamera olduğuna karar verdiyseniz, en uygun dome kamera modelini satın almak için bize ulaşabilir, firmalar bölümünden profesyonel satıcılara ulaşabilirsiniz.

Kaynak: guvenlikonline.com
Dome Kamera Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
 
Dome Kamera Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı yazıyı paylaşın...