Küçük İşletmeler İçin Wisenet QNO-6070R

Tarih: 24-04-2018 01:23 969 görüntüleme

Hanwha Techwin Wisenet QNO-6070R modelini inceledik.

16 IP kameraya kadar olan güvenlik sistemleri, küçük işletmelerin binalarını, personellerini, stoklarını ve diğer varlıklarını korumaya yardımcı olmaları için giderek daha fazla tercih ediliyor. Buna ek olarak, bu sistemlerin uygulanması, işletmelere, iş süreçleriyle ilgili daha fazla bilginin yanı sıra çeşitli olaylar için görsel kanıtlar sağlayabilir. Ancak, IP kamera pazarının çeşitliliği düşünüldüğünde, hangi kameranın sizin için en iyisi olduğuna karar vermek zor olabilir.

Bu yazımızda küçük işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çok yönlü bir kamera olan Hanwha Techwin Wisenet QNO-6070R modelini inceledik.

Fiyat- fayda performansı

Wisenet serisinin uygun fiyatlı 'Q' serisinin bir üyesi olan QNO-6070R paranızın karşılığını veren çok yönlü bir IP kamera. Küçük işletmeler için ideal bir seçim olan bu model, cazip bir fiyat noktasında temel güvenlik için gereken tüm bileşenleri içeriyor.

Herhangi bir yerden 24 saat gözetim

QNO-6070R kameranın 1080p Full HD çözünürlük ve True Day/Night işlevselliği ile gün boyunca renkli videolar çekebilir, gece olduğunda IR cut filtresi ile monokrom gece görüşüne geçebilirsiniz. QNO-6070R IP kamera modelinin gece görüşü, 30 metreye kadar alanı aydınlanabilen yerleşik LED'ler sayesinde daha da zenginleştirilmiş. Bu sayede, günün hangi saatinde olursa olsun, işletmenizi izleyebilirsiniz.

Kamera ayrıca açık ve kapalı alanlarda güvenle kullanılmak üzere, zorlu hava koşullarına ve darbelere karşı korunmalı, IK10 dereceli bir metal gövdeye sahip. Bu, kameranın kamera açık alanlarda kurulu olsa bile, gönül rahatlığıyla kameraları kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Hızlı ve basit kurulum

Wisenet, kamerayı basit bir şekilde çalıştırmaya yardımcı özelliklerle geliyor. Örneğin, PoE desteği ile güç ve ağ bağlantısı, standart bir Ethernet kablosu ile doğrudan kameraya iletilebiliyor. Ayrıca, 103 ° yatay izleme açıları sunan değişken odaklı lensi sayesinde kurulum sırasında istediğiniz görüş alanını kolayca ayarlanabiliyor.

Geniş açı yeteneği, bir perakende mağazası gibi tüm alanı kapsamak için özellikle kullanışlı. Bununla birlikte girişler ve koridorlar gibi dar alanları izlemeniz gerekiyorsa, endişelenmenize gerek yok. Wisenet'in Koridor Görünümü modu, video akışını 'dikey' 9:16 en boy oranına dijital olarak yönlendirerek, alışveriş alanları veya koridorlar gibi dar sahnelerde, odak alanını en üst düzeye çıkarmak için kullanılabilir.

Gelişmiş entegrasyon ve güvenlik seçenekleri

Kamerada, görsellerden fazlasını elde etmeye yardımcı olan, kullanışlı yapılandırmalar da mevcut. Video hareket algılama alarmları, kaydın başlaması için ayarlanabilir ve belirlenen kullanıcıları e-posta ile bilgilendirebilir. Örneğin park yeri çıkışının önünde bırakılmış bir alışveriş arabasının taşınması gibi olaylara hızlı bir şekilde yanıt vermenizi sağlar.

Hareket algılama alarmlarının geliştirilmesine ve ayrıca güvenliğin artırılmasına yardımcı olmak için harici aygıtlar, alarm ve ses I / O bağlantı noktalarına da bağlanabilir. Örneğin, hareketi algılayan bir PIR sensörü ile tesisinizde izinsiz girişleri önleyebilir, PIR sensör bir ışığı tetikleyerek görsel bir caydırıcı görevi görebilir.

Ek olarak, ses girişine, kameranın çevresindeki sesleri dinlemenizi ve kaydetmenizi sağlayan bir mikrofon bağlanabilir. Ses, saldırgan bir müşteri durumunda personelin korunması ya da kanıt amaçlı araştırmalarda ekstra bilgi sağlamak için video görüntülerini tamamlayıcı şekilde kullanabilir.

Kolay ve uzaktan bağlantı

Yukarıdaki konfigürasyonlar, kameranın web tarayıcısı veya Wisenet SmartViewer video yönetim yazılımı aracılığıyla ayarlanabilir. Ücretsiz olarak indirilebilen bu giriş seviyesi yazılım, 36 adete kadar IP aygıtı için için bir dizi temel video yönetim özelliği içeriyor. Wisenet ayrıca mobil uygulaması ile iOS veya Android cihazınız üzerinden canlı görüntülere ve kayıtlara uzaktan erişimi de sunuyor.

Esnek depolama seçenekleri

QNO-607OR kullanılırken önemli video saklamak için hızlı ve geçici bir yöntem olarak, kayıtları doğrudan MicroSD karta kaydedebilirsiniz. Kamerayı bağımsız bir kurulumda kullanıyorsanız ve düşük maliyetli ve basit bir depolama çözümü istiyorsanız, bu yöntem son derece kullanışlıdır.

Alternatif olarak, Wisenet'in ağ video kayıt cihazları serisi, çoklu kameralı sistemler için ideal olan bir 'hepsi bir arada' izleme ve kayıt çözümü sunuyor. Bu ünitelerin bir kısmı, entegre bir PoE anahtarı ve ayrıca yerel bir monitörün bağlanmasını sağlamak için dahili bir HDMI çıkışı gibi faydalı bağlantılara sahip.

Özetlemek gerekirse, fiyat ve fayda açısından bakıldığında, Hanwha Techwin WISENET QNO-6070R geniş ve işlevsel özellikleri ile küçük işletmelerim güvenlik sistemleri için ideal bir seçim.

Kaynak: guvenlikonline.com
Küçük İşletmeler İçin Wisenet QNO-6070R
 
Küçük İşletmeler İçin Wisenet QNO-6070R başlıklı yazıyı paylaşın...