Hanwha Techwin, Wisenet Biyometrik ve Perakende Çözümlerini piyasaya sürdü

Tarih: 07-06-2018 12:04 731 görüntüleme
İnsan sayma, kuyruk izleme ve yaş / cinsiyet analizi

Hanwha Techwin ve analiz araçları uzmanı A.I. Tech; küçük perakende zincirlerinin ve bakkallar, gazete büfeleri ve petrol istasyonları gibi küçük mağazaların kendilerini ziyaret eden insan çeşitleri ve sayıları konusunda daha fazla bilgi edinmelerini sağlamak için birlikte biyometrik ve perakende çözümünü geliştirdiler.

Doğru ve Güvenilir
Çalışmaya hazır bir şekilde tedarik edilen uygun maliyetli kamera çözümlerinin her ikisi de perakendecilere değerli iş bilgileri sağlamak için A.I. Tech video analiz araçlarıyla donatılmıştır. A.I. Tech in güçlü analiz motoruna entegre edilmiş olan gelişmiş zeka ve yapay görüş algoritmaları 25 yıllık yenilikçi ve akıllı video analiz çözümleri tasarlama deneyiminin bir sonucu olarak geliştirildi.

Wisenet AI-Retail-DASH
Wisenet AI-Retail-DASH çözümü 2 megapiksel ağ Wisenet XND-6010/RET dome kameranın yakaladığı üstün kaliteli görüntülerden yararlanır. Bu çözüm aynı zamanda A.I. Tech in kenar tabanlı video analiz araçlarının Wisenet XND-6010/RET dome kamerasında çalışmasını sağlamak için Wisenet X kameraların “kalbindeki” chipsetin devasa işlem gücünden yararlanır.
Wisenet AI-Retail-DASH çözümünün bir dizi modülü bulunmaktadır.
AI-PEOPLE bir mağazanın belirli bir alanına giren insanların sayısını sayabilmektedir ve böylece perakendecilerin mağaza içi promosyonlarının, ürün yerleştirmelerinin vb. etkinliğini değerlendirmelerine olanak sağlar. Bunu sanal çizgileri geçen insanların varlığını algılayarak gerçekleştirir. Bu modül bazı mağazaların insan sayma gereksinimlerini karşılamak için mağaza yöneticileri tarafından yapılandırılabilir. İnsanların yürüdüğü yön belirtilebilir ve kurulabilecek sanal çizgilerin sayısında bir sınırlama yoktur.

yüzde 95 in üzerinde bir doğruluk oranıyla AI-People sanal çizgiyi aynı zamanda geçen insanlardan veya alışveriş arabalarının ve sepetlerinin mevcudiyetinden dolayı karışıklık yaşamaz.

AI-CROWD, perakendecilere satış noktasında olduğu gibi, insanların yavaş hareket edebilecekleri veya durabilecekleri kalabalık alanlarda mevcut insan sayısının tahminini sağlar.

AI-Overcrowd, bir mağazanın belirli bir alanındaki insan sayısının çok yüksek olması durumunda mağaza yöneticisini uyarmak için A.I Tech in video analiz araçlarını kullanır. Sayı eşiği gerektiği kadar değiştirilebilir.

AI-DASH, Wisenet XND-6010/RET dome kamera üzerinde AI-People, AI-Crowd ve AI-Overcrowd modüllerince analiz edilen ve bir SD karta depolanan veriler üzerine anlaması kolay raporlar sunar*. Bunu bir web tarayıcıdan uzak bir şekilde erişilebilen sezgisel bir kontrol paneli üzerinden gerçekleştirir. Birden çok kamera kullanılıyorsa kontrol panelini bir sunucuda çalıştırma seçeneği vardır.

* AI-Retail-DASH çözümünden ve ilişkili modüllerden olası maksimum doğruluk elde etmek için Wisenet XND-6010/RET dome kamerayı en az 3 metre yükseklikten görüş alacak bir şekilde monte etmek gerekmektedir.

Yaş ve Cinsiyet Analizli Genel Görüş Monitör Kamerası
Wisenet TNB-6030/BIO Genel Görüş Monitör kameranın suç teşkil eden herhangi bir aktiviteyi tespit etmek için mağaza girişlerinde, alışveriş koridorlarında ve çıkış noktalarında kurulması amaçlanmıştır. Buna rağmen hırsızları caydırmaya ve tespit etmeye yardım etmesine ek olarak kamera, mağaza ziyaretçilerinin yaş ve cinsiyet analizi yapan AI-Bio-DASH ile donatılmıştır.

Yüz algılama teknolojisini kullanan AI-Bio-DASH modülü Wisenet TNB-6030/BIO da kutusundan çıkışta kullanıma hazırdır ve örneğin genç bir erkek çocuk veya yetişkin bir kadın olsun, görüntüsü kamera tarafından yakalanan kişiyi hedef alan dijital tabelalara bağlantılanabilir.

Son
Hanwha Techwin Hakkında
Hanwha Techwin (önceden Samsung Techwin), IP video, analog ve hibrit sistemler için kameralı güvenlik çözümlerinin lider tedarikçisidir. Şirketin yenilik geçmişi temelinde Hanwha Techwin, gelişmiş ileri cihazlar ve video analizinde gelişmeyi sürdürmek gibi profesyonel güvenlik uygulamaları için performans, güvenilirlik ve etkin maliyetin yüksek düzeyleriyle çözümler sunmaya adanmıştır. www.hanwha-security.eu

Hanwha Techwin, Wisenet Biyometrik ve Perakende Çözümlerini piyasaya sürdü
 
Hanwha Techwin, Wisenet Biyometrik ve Perakende Çözümlerini piyasaya sürdü başlıklı yazıyı paylaşın...