Hanwha Techwin nemli ortamlar için Wisenet Q Flateye IR dome kameraları piyasaya sürdü

Tarih: 19-11-2018 10:52 1114 görüntüleme

Hanwha Techwin’in yeni Wisenet Flateye IR dome kameraları yüksek nemli ortamlar için ve sıcaklık farklılıklarından dolayı buğulaşmanın gerçekleşebileceği yerler için tasarlandı.

Wisenet Q serisinin bir üyesi olan yeni H.265 dome kameraların ana özelliği, her birinin dome kapağının yerine lensin önüne uygulanmış olan düz yüzeyli bir kapağının olmasıdır. Bu özellik, nemin neden olduğu IR dağınık yansımasını azaltır ve aynı zamanda normal bir şeffaf dome kapağının yokluğunda çiziklerin görüntü netliği üzerindeki etkisini de ortadan kaldırır.

“Bu yeni modeller, yüksek çözünürlüklü kameraların endüstriyel veya gıda işleme tesisleri gibi zorlayıcı ortam koşullarında da etkin bir şekilde çalışmasını isteyen son kullanıcı müşterilerimiz için son derece etkin ve sağlam bir çözüm sağlamak için piyasaya sürüldü,” diyen Hanwha Techwin Europe’un Ürün ve Pazarlama Müdürü Uri Guterman sözlerine şunları da ekledi: “Kurulumcular aynı zamanda sahada daha az zaman harcamaktan faydalanacaklar, çünkü kurulum sürecinde ilk başta bir dome kapağını kaldırma ve sonra da monte etmeye gereksinim yoktur.”

2 megapiksel Wisenet QNE-6080RV ve 4 megapiksel QNE-7080RV Flateye dome’ların nesnelerin geceleyin 30 metreye kadar mesafeden tanınabilmesini sağlayan dahili IR işlevselliği bulunmaktadır ve diğer taraftan 3.1x (3.2 – 10mm) motorize değişken odaklı lens geniş açılı izlemeye olanak sağlamaktadır. Yeni dome’lar aynı zamanda kamera odak dışı olduğunda alarm üreten Odak bozulmasını algılama özelliğiyle ve sisli koşullarda yakalanmış olan bulanık görüntüleri düzelten “sis giderme” özelliği ile donatılmışlardır.

Diğer özelliklerine çok parlak ve çok karanlık alanları aynı zamanda içeren sahnelerde görüntüleri hassas üretmek için 150 dB’ye kadar performans gösteren dünyanın en iyi Geniş Dinamik Aralık (WDR) özelliği ve geniş açılı lenslerde gerçekleşebilecek görüntü bozulmasını dengeleyen Lens Bozulmasını Düzeltme (LDC) özelliği dahildir. Koridor Görünümü özelliği, bant genişliği ve video depolama gereksinimlerini minimize etmesinin yanı sıra, koridorlar, tüneller ve avlular gibi dar dikey alanları izlemenin son derece etkin bir yolunu sağlar.

Hanwha Techwin Hakkında

Hanwha Techwin (önceden Samsung Techwin), IP video, analog ve hibrit sistemler için kameralı güvenlik çözümlerinin lider tedarikçisidir. Şirketin yenilik geçmişi temelinde Hanwha Techwin, gelişmiş ileri cihazlar ve video analizinde gelişmeyi sürdürmek gibi profesyonel güvenlik uygulamaları için performans, güvenilirlik ve etkin maliyetin yüksek düzeyleriyle çözümler sunmaya adanmıştır.www.hanwha-security.eu

Hanwha Techwin nemli ortamlar için Wisenet Q Flateye IR dome kameraları piyasaya sürdü
 
Hanwha Techwin nemli ortamlar için Wisenet Q Flateye IR dome kameraları piyasaya sürdü başlıklı yazıyı paylaşın...