Profesyonel Güvenlik Kamerası

Tarih: 06-03-2019 10:52 624 görüntüleme

En iyi profesyonel güvenlik kamerası, güvenlik kamerası kurulum ve daha fazlası için okumaya devam edin!

Profesyonel güvenlik kamerası sistemleri, işletmenizi güvende tutmak için pratik bir çözümdür. Büyük perakendecilerde yaygın olarak bulunan ucuz güvenlik kameralarının çoğundan farklı olarak, profesyonel güvenlik kameraları size daha fazla işlevsellik ve uygulama sağlayacaktır.

Özelliklerin yanı sıra profesyonel kameralar genellikle uzun vadede size daha fazla para kazandırır. Daha da önemlisi, sizi suçluları tanımlamayı mümkün kılan kullanılabilir güvenlik görüntüleri sağlarlar.

Tüketici kameralarında olduğu gibi profesyonel kamera sistemleri için de çok sayı da seçenek var, bu da neye bakmanız gerektiğini bilmiyorsanız seçim yapmakta zorlanacağınız anlamına gelir. Bu yazımızda hedeflerinizi karşılamak için en uygun profesyonel güvenlik kameralarını bulmak için nelere dikkat etmeniz gerektiğine değineceğiz.

En iyi profesyonel güvenlik kamerası

Güvenlik ve gözetim teknolojileri son yıllarda çok yol kat etti. Güvenlik kameralarını karşılaştırmaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurarak en iyi profesyonel güvenlik kamerası seçimini daha kolay yapabilirsiniz.

Profesyonel güvenlik kamerası kurulum

Profesyonel güvenlik kamerası kurulumunda menzil büyük bir rol oynayacaktır. Sadece bir veya iki güvenlik kamerası kullanacak olsanız bile kameraların nasıl görüntüleme yapacaklarını bilmeniz gerekir. Aynı şey, bir depo gibi büyük ve kapalı alanların izlenmesi için de geçerlidir. Farklı tipte kameralar farklı lenslerle gelir ve yanlış lensi seçmek insanların yaptığı en yaygın hatalardan biridir.

Hem gündüz hem de gece izleme için gereken mesafeyi belirlemek, bu görüş alanı için uygun olmayan bir mercekle kamerayı elemeye yardımcı olacaktır. Doğru kamera lensini bulmak için Kamera Lens Seçimi sayfasını ziyaret edin.

Kablosuz güvenlik kamerası

Profesyonel güvenlik sistemlerinde kablosuz IP kamera modelleri artık en çok tercih edilen seçenek haline geldi. Bunun nedenleri, analog güvenlik kameralarının, bağlantının uzun olması durumunda video kalitesini düşüren bir DVR ile kablolu bağlantı gerektirmesidir.

Daha ziyade, kablosuz profesyonel IP kamera modelleri, dijital verileri kablosuz olarak ileterek yüksek çözünürlüklü video kayıtlarının bütünlüğünü korur. IP kameraların, güvenlik ihtiyaçlarınızın değişmesi durumunda daha kolay kurulum ve ölçeklendirebilme gibi birçok başka avantajı da vardır.

Bununla birlikte, profesyonel IP kamera kurulumunda, bant genişliği limitleri nedeniyle ayrı bir ağ gerektirip gerektirmediğini de dikkate almanız gerekecektir. Emin değilseniz, yanlış yatırım yapmadan önce bir uzmanla başvurmanızı öneririz.

Güvenlik kamerası kayıt depolama alanı

Profesyonel güvenlik kamerası kurulumu yaoılımadan önce, video depolama alanı gereksinimlerinizi belirlemek için önce neye ulaşmak istediğinizi bilmeniz gerekir. Yeterince boş alan olmazsa önemli kayıtları kaybedebilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda size yararlı bilgiler sağlamayan bir kayıt sistemi, şüphesiz işlevini yitirecektir.

Sistemde kaç kamera kullanacağınız, kaç saat / gün kayıt yapılacağı, çözünürlüğün ne kadar yüksek olduğu ve kameraların hangi kare hızında kayıt yapacağı hakkında fikir sahibi olun. Bu özellikleri karşılayan bir DVR veya NVR seçin.
Gereksinim duyduğunuz yaklaşık disk alanını bulmak için Kamera Kayıt Hesaplama Nasıl yapılır? sayfasını ziyaret edin.

Uzman tavsiyesi alın

Profesyonel güvenlik kamerası, birçok farklı hedefe ulaşmak için mükemmel bir yoldur. Ticari güvenlik sistemleri, kullanıcıların mülklerinden uzaktayken mülklerini uzaktan izlemelerini, suçluları caydırmayı, çalışanların izlenmesiyle üretkenliği artırılmasını, ziyaretçilere güvenlik duygusu kazandırmayı ve diğer pek çok uygulamayı mümkün kılar.

Farklı yeteneklere sahip ticari güvenlik kameraları, hemen hemen her bütçe için özelleştirilebilir seçeneklere sahiptir. Yatırımınızdan en yüksek değeri elde etmek ve hiçbir hususun gözden kaçırılmadığından emin olmak için bir uzmanla konuşmanız önerilir.

Kaynak: guvenlikonline.com
Profesyonel Güvenlik Kamerası
 
Profesyonel Güvenlik Kamerası başlıklı yazıyı paylaşın...