Ev Güvenlik Kamerası

Tarih: 06-03-2019 10:55 580 görüntüleme

En iyi ev güvenlik kamerası nasıl seçilir? Ev güvenlik kamerası özellikleri ve bilmeniz gereken her şey yazının devamında!

Ev güvenlik kamerası sizi potansiyel tehditlere karşı koruyabilir, suçlulara karşı caydırıcıdır, acil durumlara karşı sizi uyarır ve en önemlisi evden uzakta olduğunuz anlarda huzur sağlar. Yeni bir ev kamera sistemi satın alma kararı önemli bir karardır ve ilk olarak belirlemeniz gereken şey, güvenlik ihtiyaçlarınızdır.

Tam olarak ne yapmak istediğinizi düşünün

Güvenlik açısından hedeflerinizi oluşturmak, yeni bir güvenlik kamerası sistemi satın almanın ilk adımıdır. Bu, yalnızca ideal ürünleri bulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda güvenlik kameralarını ve ilişkili bileşenlerini karşılaştırmak için harcanan zaman ve çaba miktarını da azaltabilir.

Daha da iyisi, hedeflediğiniz koruma seviyesini sağlamak için kapsamlı bir plan oluşturmanıza yardımcı olur. Böylece, satın aldığınız donanıma harcadığınız bütçeyi en doğru şekilde yönetebilirsiniz.

Ev güvenlik kamerası satın alırken öz önünde bulundurulması gerekenler:
  • 7/24 video kaydı istiyor musunuz?
  • Kameraları içeride mi yoksa dışarıda mı kullanacaksınız?
  • Kamerada mikrofon olacak mı?
  • Gece görüşüne ihtiyacınız var mı?
  • Kaç tane güvenlik kamerası istiyorsunuz?
  • Yeni bir Wifi ağına da ihtiyacınız olacak mı?
Güvenlik kameraları farklı şekil ve boyutlarda gelir ve video kayıt cihazları da aynı derecede bol miktardadır. Bu hedefleri belirlemek, seçimlerinizi azaltacak ve en iyi seçimleri satın almanız için daha uygun seçenekler sunacaktır.

Güvenlik sistemi temellerini anlayın

Ev güvenlik kameraları, basit video kayıtlarından çok daha fazlasını yapabilir. Benzer şekilde, video kayıt cihazları sadece belirli türdeki kameralarla çalışır ve sadece belirli bir kayıt alanına kadar kayıtları tutabilirler.

Güvenlik kamerası türleri ve kullanım amaçları araştırma yapın. Ayrıca, farklı kameraların –örneğin panoramik- son derece gelişmiş ve birden fazla kamera ihtiyacını ortadan kaldırabilecek farklı özelliklere sahip olduğunu unutmayın.

Bazı lensler karanlıkta daha fazla görüntü alabilirken diğerleri küçük alanlar için daha uygundur. Lens seçimi için … tıklayın
Video depolama seçenekleriniz de son derece önemli bir özellik olacaktır. Örneğin, bazı ev sahipleri kameraların sadece hareketleri algıladığında kayıt yapmasını tercih ederken, bazıları 7/24 kayıt süresi tercih eder.

7/24 kayıt için gerekli alan, sadece hareket algılandığında kaydetmek üzere ayarlanmış bir ev kamera sisteminden çok daha yüksektir. Video yönetim cihazları size önemli daha fazla bütçeye mal olacaktor, bu yüzden alan gereksinimlerinizi öğrenmek önemlidir.

İhtiyacınız olan sabit disk alanını yaklaşık olarak öğrenmek için …. tıklayın.

Güvenlik Kamerası Özellikleri

Farklı güvenlik kameraları farklı özelliklere sahip olduğundan, hangi özelliklerin sizin için en önemli olduğunu bilmelisiniz. Bu, z gelişmiş kameralardaki kullanamayacağınız gelişmiş özellikler için ödeme yapmamanıza yardımcı olur.
Akılda tutulması gereken önemli güvenlik kamerası özellikleri şunlardır:

Hareket Algılama Özelliği - Hareket algılayan güvenlik kamerası, görüş alanına giren nesnelerin hareketleri algılayabilir. Hareket tespit edildikten sonra, kamera sizi şüpheli etkinlik konusunda uyaran bir bildirim gönderecektir.

Hareketli Lens - Bir PTZ kamera, kamera açısını uzaktan değiştirebilmenizi sağlar. Detayları yakınlaştırabilir ve merceği hareket ettirebilişiniz. Böylece daha fazla görüntüleme seçeneği elde edersiniz.

Mikrofon - Mikrofonlu güvenlik kamerası, davetsiz misafirin harekete geçmelerini engellemek için konuşma yeteneği sağlar. Bu, profesyonel güvenlik görevlilerinin yaygın olarak kullandığı, özellikle kullanışlı bir araçtır.

Kablosuz bağlantı - Wifi'nize bağlanan kablosuz IP kamera kurulumu oldukça kolaydır. Bununla herhangi bir kablosuz IP kamera satın almadan önce, ayrı bir ağa ihtiyacınız olup olmadığına bakılmaksızın, bant genişliği sınırlarını ve bağlantı aralığının ne kadar uzakta olduğunu anlamanız gerekir.

Gece Görüşü - Ev güvenlik kamerası sisteminin gece görüş özelliğine sahip olması önerilir. Bu, konutunuzun uzun menzilli gece görüşü gerektiren zayıf aydınlatılmış bir yerde olması durumunda özellikle önemlidir.

Çözünürlük - Çözünürlük, özellikle acil durumlarda kullanılabilir çekimler yapmak için güvenlik kamerası sisteminizin önemli bir parçası olacaktır. Bununla birlikte, seçtiğiniz çözünürlük ne kadar yüksekse, ihtiyaç duyduğu alan ve bant genişliği de o ölçüde artacaktır.

Fiyat - Ev güvenlik kamerası fiyatı belirlediğiniz son şey olmalıdır. Diğer her şey elendikten sonra, en uygun seçenekleri karşılaştırabilir ve bütçenize uygun kamerayı seçebilirsiniz.

Kaynak: guvenlikonline.com
Ev Güvenlik Kamerası
 
Ev Güvenlik Kamerası başlıklı yazıyı paylaşın...