İşyeri Güvenlik Kamerası Özellikleri

Tarih: 06-03-2019 11:04 654 görüntüleme

Küçük işletmeler için güvenlik sisteminde hangi özellikler olmalı?

Küçük işletmeler, büyük işletmelerin sahip olduğu ortak güvenlik sorunlarına sahiptir. Aralarındaki fark, aynı sermayeye sahip olmamalardır, ancak bu aynı seviyede bir korumaya sahip olmamak anlamına gelmez. Güvenlik ve güvenlik kamerası söz konusu olduğunda her zaman en iyisine sahip olmalısınız.

İşletmeniz için en iyi güvenlik kamerası sistemi için daha azını uygulamanız, işinizi riske atabileceğiniz anlamına gelir. Bunu düşünerek, hangi kamera sisteminin en iyisi olduğunu bilmelisiniz. Birçok farklı teknoloji şirketi kamera sistemleri üretiyor. Yani, çok fazla seçeneğiniz var. Bununla birlikte bazı özellikler, güvenlik seviyesi için önemli farklar yaratabilir. İşte bu özelliklerden bazıları!

HD video kalitesi

Güvenlik kamerası çekimlerinizin kalitesi gerçek bir fark yaratabilir. Görüntünün her detayını görmek isteyebilirsiniz. Temel HD'den 4K görüntü kalitesine kadar ihtiyaçlarınızı karşılamak için çeşitli HD kalitesinde kameralar alabilirsiniz.
Kameranın kalitesi ne olursa olsun, görüntüyü iletemezseniz hiçbir şey yapmayacaktır. Herhangi bir görüntü iletildiğinde, görüntü kalitesinin korunması gerekir. HD video kalitesinin iletimi ve depolanması sıkıştırma ile sağlanır.

Üreticilerin kullandıkları sıkıştırma yöntemleri, tescillidir ve diğer tüm markalarla ile aynıdır. Birçok üretici tarafından kullanılan standart H.265 ve H.264'tür. Bununla birlikte bazı markalar H.265’i geliştirerek kendi sıkıştırma ve akış algoritmalarını da kullanabilir. Örneğin Dahua’nın geliştirdiği H.265 ve Hanwha Techwin’in patentli WiseStream teknolojileri özel teknolojileridir.

Zaman damgaları ve dijital Filigran

Güvenlik kamerası görüntülerinin gerçekliğini doğrulayabilmek ve çekimleri mahkemede kullanabilmek açısından zaman damgaları ya da filigranlar önemlidir. Saygın markaların kamera sistemlerinde görüntüleri doğrulamak için kullanılan bir dijital filigranda programlama yeteneği ile birlikte gelir.

Gece görüşü

Güvenlik kamerası sisteminizin günün her saatinde görebilmesi gerekir. Bunu başarmak için kameralar gece olduğunda IR ışıkları kullanır. IR ışıkları, çıplak gözle görülemez, ancak kamera tarafından görülebilir. Karanlık alanların düzgün şekilde aydınlatıldığından emin olmak için farklı ve gelişmiş IR teknolojileri de kullanılır. Bu gibi IR sistemleri, ışık kaynağına ve kameralara yakın olabilen nesneleri içerecek şekilde, görüntülenen nesneler için otomatik olarak ayarlanır.

Defog Teknolojisi

Açık alan gözetiminde sis, duman ve diğer engeller kamera görüşünü engelleyebilir. Defog- anti sis özelliği ile güvenlik kamerası sistemi, sis, duman, toz ve benzeri engelleri haritalayarak görüntüleri temiz tutabilir.

Programlanabilir alarmlar

Güvenlik kameraları, sisteminizde bir dizi alarmı tetikleyecek şekilde programlanabilir. Bu alarmların her biri ayrı kameralara programlanabilir ve kameraları izleyememeniz durumunda uyarı almanızı sağlar. En popüler alarmlardan ikisi, ses kaybı algılama ve hareket algılamadır.

Sabit sürücü

Çoğu kamera kayıt sistemi , farklı sabit sürücülerle kullanılabilir. Böylece, çekimi saklamanız için gereken depolama miktarına seçebilirsiniz. Sabit sürücü türünün yanı sıra, verilerin sabit sürücünüzde nasıl işlendiğini de yapılandırabilirsiniz. Görüntülerin ne kadar süreyle saklanacağı, ayarlanabilecek özelliklerden biridir. Her güvenlik kamerası için farklı miktarlarda depolama alanı da ayırabilirsiniz.

Kamera kayıt cihazı sabit sürücü arızası, tüm verilerinizin kaybolmasına neden olabilir. Sabit sürücü şirketi ne kadar iyi olursa olsun, hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu, sabit disklerin kusurları, aşınması ve doğal ömürlerinden kaynaklanır. Disk sağlığı izleme gibi özelliklerle, bir arızadan önce uyarı alabilir, verilerinizi kaybetmeden yeni bir sabit sürücüye yedekleme yapabilirsiniz.

Kaynak: guvenlikonline.com
İşyeri Güvenlik Kamerası Özellikleri
 
İşyeri Güvenlik Kamerası Özellikleri başlıklı yazıyı paylaşın...