2MP Güvenlik Kamerası

Tarih: 06-03-2019 11:06 797 görüntüleme

2MP ve 3MP, 4MP, 5MP ve 4K kameralar arasında karar veremiyorsanız, en uygun güvenlik kamerasını seçmek için okumaya devam edin!

1080p güvenlik kameraları olarak da bilinen 2MP güvenlik kamerası, 4MP ve 4K güvenlik kameraları gibi zorlu rakiplerle karşılaşsalar bile, bugünlerde ev izleme için hala en popüler seçeneklerden biri.

Bunun nedeni, 2MP kameraların belirli bir mesafe aralığında araç plakası ve yüz tanıma için hala iyi olması ve 4K kameralara kıyasla bant genişliği dostu ve uygun fiyatlı olmalarıdır.

2MP ve 3MP, 4MP, 5MP ve 4K güvenlik kameraları arasında karar veremiyorsanız, en uygun güvenlik kamerasını seçmenize yardımcı olacak temel bilgilerle işe başlayabiliriz!

2MP güvenlik kamerası nedir?

2MP kamera, yaklaşık 2 milyon piksele, 1920 * 1080 çözünürlüğe sahiptir. Bu yüzden sektörde 2MP olarak kullanılır.. Özellikle pilli güvenlik kamerası kategorisinde 2MP en iyi alternatiftir, çünkü bunlar video kayıt ve aktarımda daha fazla pil tasarrufu sağlar.

Daha önce söylediğimiz gibi, 2MP kamera plaka ve yüzleri kaydedebilir. Tek soru, 2MP güvenlik kamerasının istediğiniz detaylarla sahip olup olmadığı, yani kamera menzili ile ne kadar uzağı görebileceğidir. Aslında, cevabı kameranın objektifi belirleyecektir. Daha spesifik olmak gerekirse, odak uzunluğu ve görüş açısı görüntüleme mesafesini verecektir.

Örneğin, 3.26 mm odak uzaklığına ve 130 derece geniş görüş açısına sahip olan sabit lensli 2MP kamera, maksimum 13 metreye kadar okuma yapabilir. 30-40 metre gibi daha uzak mesafelerden plakalara bakmak istiyorsanız, daha uzun bir odak uzunluğu ve daha dar ve uzun menzil görünümü ile daha yüksek çözünürlüklü kameraları seçmeniz gerekir.

Bazı 5MP ve 2MP kameraların zum objektife sahip olması, odak uzaklığını ve görüntüleme açısını manuel olarak ayarlayarak uzaktaki plakaları ve insan yüzünü görmek için yakınlaştırabileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, 2.8 mm ila 12 mm arasında ayarlanabilir bir odak uzunluğuna sahip bir kamera, uygulaması aracılığıyla uzaktan optik olarak yakınlaştırma yapılarak, 40 metre uzaklıktaki bir kamera plakayı okuyabilir.

2MP CCTV kamera nispeten sınırlı bir mesafe olan 13 metre uzaktan, plakalar gibi ince detayları görüntüleyebilirler. Ancak kameraların ihtiyacınız olan şeyi yakaladığından emin olmak için montaj noktasını dikkatli bir şekilde planlamanız gerekir.

Aslında, 1080p kamera veya 2MP kameralar genel amaçlı video gözetimi için daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Önceliğiniz, plakayı, insan yüzlerini veya kutu üzerindeki etiketi açıkça belli bir mesafeden tanımlamaksa optik zoom işlevi gören daha yüksek çözünürlüklü kamera , daha iyi bir iş çıkartacaktır.

Genel olarak, 2MP IP kamera, ön kapı, arka bahçe veya iç mekanın genel amaçlı olarak izlenmesi için yeterlidir. 4MP veya 5MP kameralar, detayları uzaktan yakalamada daha avantajlıdır.

2MP güvenlik kamerası modellerinin, 4MP güvenlik kameralarının ve 5MP güvenlik kameralarının görüntü kalitesinin markalar arasında büyük farklılıklar gösterebileceğini unutmayın. Bunun nedeni, kamerada kullanılan mercek kalitesinin farklı olabilmesidir.

İstediğiniz kalitede, net videolar alabilmek için kaliteli bileşenler ile saygın markalardan kamera satın aldığınızdan emin olun ve ayrıca satın almadan önce kamera demosunu test etmeyi unutmayın.

1080p güvenlik kamerası için ne kadar bant genişliği gerektiğini ve ev ağında kameranın ağı yavaşlatmadan ne kadar kullanabileceğinizi merak edebilirsiniz. Aslında, telefonlar, PC'ler veya diğer cihazlardan güvenlik kameralarına (kablolu veya kablosuz), erişmiyorsanız internetinizi yavaşlamayacaktır.

Temel kural olarak, 2MP kamera, kare hızına, sıkıştırma düzeylerine, video sıkıştırma teknolojisine ve sahne etkinliğine bağlı olarak 5Kb / sn'ye kadar 500Kb / s kullanır. Kameralar farklı akış modlarında, farklı bant genişlikleri kullanabilir. Örneğin 1080p çözünürlükte kayıt yaparken 1,5 Mbps ve 720p çözünürlükte kayıt yaparken 160Kbps kullanılabilir.

Kaynak: guvenlikonline.com
2MP Güvenlik Kamerası
 
2MP Güvenlik Kamerası başlıklı yazıyı paylaşın...