Güvenlik Sistemi, İşletmenizi Güvence Altına Almanın Yolu

Tarih: 07-03-2019 07:48 602 görüntüleme

Hırsızlara göz açtırmayın! İşletmenizi güvenlik kamerası sistemi ile koruyun!

Güvenlik kamerası sistemi herhangi bir işi korumak için vazgeçilmez unsurlardan biri. Güvenlik sektörünün son yıllarda katlanarak büyümesi bu ihtiyacı doğrudan ortaya koyuyor. Yalnızca 2017 yılında, dünya çapında 30 milyar dolar gelir elde eden güvenlik sektörünün, 2023 yılına kadar iki kattan fazla artarak 62 milyar doları aşması bekleniyor.

Sektördeki bu büyüme dünyanın daha tehlikeli hale bir yer haline geldiğini ortaya koymakla kalmıyor aynı zamanda daha fazla işletmenin, güvenlik sistemlerinin hayati öneme sahip olduğunun farkına varmasından da kaynaklanıyor.
Araştırmalara göre tüm dünyada her iki saniyede bir hırsızlık gerçekleşiyor. Perakende hırsızlığı ve konut hırsızlığı listenin ilk sıralarında yer alıyor.

İşyeri için güvenlik sistemi yatırımı yapmak ilk etapta pahalı görünebilir. Ancak uzun vadede sağladığı güvence ve faydalar düşünüldüğünde, yüksek bir yatırım getirisi elde edilebilir.

Hırsızlığa karşı koruma

İşinizi sürdürmek, kayıpların ve hırsızlığın önlenmesine bağlıdır. 2015 yılı verilerine göre tüm dünyada toplamda 12.4 milyar dolarlık varlığın çalındığı veya kaybolduğu bildirildi. İster perakende satış isterse bir ofis olsun, iyi bir CCTV sistemi işinizi hırsızlığa karşı korumak için mükemmel bir yardımcıdır.

Perakende mağazanızın önemli noktalarını kapsayan ve doğru şekilde yerleştirilmiş güvenlik kameraları, müşterilere göz atmanızı ve herhangi bir şüpheli davranışı fark etmenizi ve hırsızlığı önlemenizi sağlar. Göze çarpan şekilde yerleştirilen güvenlik kameraları, mağaza çevresine göz kulak olurken, hırsızları için de caydırıcı bir rol oynar.
Pek çok yeni IP kamera, akıllı analitikler içerir. Gerçek zamanlı olarak şüpheli davranışları önceden tespit edebilen gelişmiş yazılımlar, hareketleri izleme, yüzleri tanıma ve gerçek zamanlı uyarılar ile zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

İşiniz bir ofis ya da perakende işletmesi olmasa bile, video güvenliği işyeri hırsızlığı ve hatta şirket sırlarını çalmak gibi diğer yollarla oluşabilecek kayıpları önlemek için gerekli olabilir. Çalışanlarınızın görebileceği şekilde yerleştirilmiş CCTV kameraları kullanmak, değerli ürünlerle veya önemli verilerle çalışırken, bu gibi sorunların yaşanmasını önleyebilir.

Çalışan güvenliği

Güvenlik kamerası sistemi işinizi sadece hırsızlığa karşı korumakla kalmaz aynı zamanda çalışanlarınızı da korur ve genel işyeri güvenliği üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. İşiniz değerli ürünlerle veya önemli bilgilerle ilgileniyorsa, çalışanlarınız tehlike altında olabilir. Güvenlik kameraları personelin bu endişelerini azaltmaya yardımcı olabilir.

Ayrıca, bir acil durum, olay ya da işyeri yaralanması meydana gelirse, tam olarak ne olduğuyla ilgili bir kayda sahip olmak, ilgili herkes için adaletli bir sonuca ulaşmak için faydalı olacaktır.

Güvenlik kameraları, suçları önlemekten çok daha fazlası için faydalar sunar. Aynı zamanda bir binada meydana gelen her şeyin detaylı kayıtlarını sağlar. Bir ziyaretçinin veya müşterinin tesiste yaralanması veya müşterileri ile çalışanlar arasında bir anlaşmazlık olması durumunda, yüksek kaliteli güvenlik kayıtları, meydana gelen her şeyin tam kaydını sağlayabilir.

En iyi güvenlik kamerası sistemi

En iyi sonuçlar için işe çözünürlükle başlayın. Güvenlik kamerası için görüntü her şeydir. Çoğu yüksek kaliteli IP kamera artık 4K çözünürlükle geliyor. Kameraları test edin ve yüzleri, plakaları ve diğer önemli şeyleri ayrıntılı olarak yakalayabildiğinden emin olun, çünkü bunlar genellikle bir olay veya şüpheli etkinlik durumunda güvenlik açısından en önemli unsurlar olacaktır.

Yeterli depolama alanına sahip olduğuzdan emin olun. Çekimleri ihtiyacınız olan süre boyunca saklayamazsanız, size pek faydası olmayacaktır. HD video, özellikle 4K, biraz daha fazla depolama alanı gerektirebilir. Depolama sürücülerinin ve bunları işlemek için kurulmuş sunucuların güvenlik uygulamaları için tasarlandığından olduğundan emin olun.

Akıllı analitikler ve video analizleri kullanın. Video analizi, herhangi bir CCTV sistemi için önemli bir bileşendir ve perakende operasyonları için hayati önem taşır. Yerleşik analiz sistemlerine sahip kameralar, mülkünüzdeki tüm olaylara daha dikkatli bir şekilde göz atmanızı, şüpheli davranışları analiz etmenizi ve olayları meydana gelmeden önce tahmin etmenizi sağlar.

Kameraları dığru şekilde yerleştirin. En etkili kapsama alanı için, güvenlik kameralarının doğru ve etkili bir şekilde yerleştirilmesi gerekir. Kameraların tüm giriş ve çıkışların yanı sıra yüksek öneme sahip noktaları kapsadığından emin olun, Kör noktalar olmadığından emin olmak için profesyonel bir güvenlik firmasına danışın.

Kaynak: guvenlikonline.com
Güvenlik Sistemi, İşletmenizi Güvence Altına Almanın Yolu
 
Güvenlik Sistemi, İşletmenizi Güvence Altına Almanın Yolu başlıklı yazıyı paylaşın...