360° Kameralara Daha Yakından Bakma Zamanı

Tarih: 07-03-2019 07:57 589 görüntüleme

360 derece güvenlik kameraları hem rekabet avantajı hem de maliyetlerden tasarruf ile aradığınız çözüm olabilir.

Zorlu bir ekonomik ortam ve son kullanıcıların güvenlik sistemlerine yaptıkları yatırımdan anlaşılır bir şekilde yatırım getirisi talep etmeleri, güvenlik firmalarını yeni çözümler bulmaya zorluyor. 360 derece güvenlik kameraları hem rekabet avantajı hem de maliyetlerden tasarruf ile aradığınız çözüm olabilir.

360 derece kamera - avantajlar

Sabit güvenlik kameraları dikkatli bir şekilde kurulduğunda bile, örneğin perakende satış ortamlarında hırsızların istismar edebileceği kör alanlar hala ortaya çıkabilir. PTZ güvenlik kameraları bu problemi ortadan kaldırmaya yardımcı olurken, bir olayın gerçekleştiği yeri işaret etmeme riskiyle birlikte, tüm olayların kesintisiz bir şekilde kaydedilmesini sağlayamazlar. 360 ° kamera, PTZ kameranın yeteneklerini, geniş bir alan üzerinde ve her yönde aynı anda kayıt aktivitesiyle aşabilir.

Axis, Hanwha Techwin, Hikvision, Vivotek ve Mobotix yüksek çözünürlüklü 360 ° kamera üreten tanınmış markalardan sadece birkaçıdır. Bunlardan bazıları, 4K ve ötesindeki çözünürlüklerde 360 ° görüntü yakalama yeteneğine sahiptir ve herhangi bir olayın ayrıntılarını veya şüpheli bir aktiviteyi yakınlaştırmanıza olanak tanır. Böylece 360 ° kameranın birkaç standart kameranın işini aynı anda yapabilir.

Tahmin edeceğiniz gibi, tüm bu üreticiler, kameralarının yakaladığı 360 ° görüntülerin çeşitli standart formatlara indirgenmesini sağlayan bir yazılım sağlar. Bir üreticinin dewarping yazılımı tüm kamera türlerini desteklemeyeceğinden, entegre bir video gözetim çözümü tasarlarken farklı üreticilerin kameralarını karıştırıp eşleştirmek istiyorsanız bunun bir sorun olabileceğine dikkat etmelisiniz.

Bununla birlikte warping teknolojisindeki ilerlemeler sayesinde, herhangi bir 360 ° kameranın yakaladığı balık gözü görüntülerini çözme olanağı sunan açık platform VMS yazılımlarını kullanabilirsiniz.

360 derece kamera fiyatları

360 ° kameraların kanıtlanmış görüntü yazılımları sayesinde, artık birçok video gözetim projesi için bunları maliyet etkin bir seçenek olarak düşünmek doğru olabilir. Özetlemek gerekirse, 360 ° balıkgözü lensli kameralar, geniş alanların gözetiminde sistem maliyetini önemli ölçüde azaltabilir. Havaalanı, hastaneler, büyük ofis resepsiyon alanları, perakende ve kamusal alanların güvenlik kamerası projelerinde ihtiyaç duyulan kamera sayısı, 360 derece kameralarla önemli ölçüde azaltılarak maliyet tasarrufu sağlanabilir.

Kaynak: guvenlikonline.com
360° Kameralara Daha Yakından Bakma Zamanı
 
360° Kameralara Daha Yakından Bakma Zamanı başlıklı yazıyı paylaşın...